No matter how much you love a person, you will always get stabbed in the back. Why? Because.. love bites.
 
Belépés
join us, if you dare, darling.
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
you and I need to have a little chat
Ki van itt?
show yourself, stranger.
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (23 fő) Szer. Márc. 01, 2023 4:14 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák
these are the last posts.
» Café from 1870
Sikátor EmptyKedd Márc. 10, 2015 6:16 pm by Vendég

» Mikaelson menedékház
Sikátor EmptySzer. Feb. 11, 2015 8:38 am by Elijah Mikaelson

» Bloggers Contest
Sikátor EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 10:47 pm by Katherine Pierce

» Louis Marceau
Sikátor EmptyVas. Jan. 11, 2015 7:19 pm by Louis Marceau

» Elena *reloaded*
Sikátor EmptyPént. Jan. 09, 2015 7:46 pm by Elijah Mikaelson

» Elena és Caroline szobája
Sikátor EmptyPént. Jan. 09, 2015 1:56 am by Damon Salvatore

» Tantermek
Sikátor EmptyPént. Jan. 09, 2015 1:06 am by Damon Salvatore

» Liv és Luke szobája
Sikátor EmptyPént. Jan. 09, 2015 1:06 am by Damon Salvatore

» Folyosók
Sikátor EmptyPént. Jan. 09, 2015 1:05 am by Damon Salvatore

» Udvar
Sikátor EmptyPént. Jan. 09, 2015 1:05 am by Damon Salvatore

Word Count
how much did you write?

Credit
we deserve a little more respect.
A kódokat és az oldal külsejét Katherine Pierce-nek köszönhetjük, aki nélkül nem lehetnénk ilyen szépek. Sokat dolgozott a kinézeten, így nem örülnénk, ha a kódokat máshol látnánk! Ha segítségre szorultok, inkább szóljatok, s ha tudunk, segítünk.
A gyönyörű képek, gifek Damon Salvatore keze munkáját dicsérik, aki szintén sok időt töltött ezek megszerkesztésével, nem szeretnénk máshol látni őket. Valamint külön köszönettel tartozunk a csodálatos Elena Gilbert-nek a meseszép fejlécünkért, amivel rengeteget dolgozott.
A leírások (világleírás, fajleírás, sorozatbeli és canon karakterek leírása) a Staff tollából fakadnak, nem szeretnénk ezeket máshol látni.


Megosztás
 

 Sikátor

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Elijah Mikaelson

Elijah Mikaelson
Take care, cuz' I'm a(n)...
Original
» lakhely : Mystic Falls
» foglalkozás : történész
» avatar : Daniel Gillies

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor EmptyKedd Jún. 24, 2014 9:01 pm

Játék lezárva!

Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down
Vendég

Anonymous
Take care, cuz' I'm a(n)...
Vendég

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor EmptySzer. Nov. 06, 2013 8:44 pm


Matt & Sam


Előre tartottam a délutántól, pénteken rendszerint mindenki elfoglalt. Ironikus, hogy pont az osztály buliőrült részével huppantam be egy kávéra - épp egy leheletnyi valóságalap maradt: én voltam az egyedüli, aki mellőzte az alkoholt. Mondanom sem kell, hamar félrehúzódtam.
Órák teltek el, mire meguntam a gondolataimat és inkább a pulthoz települtem. Pontosabban Matthez. Nem tudom mióta dolgozik itt, de még mindig új srácként tartom számon. Eddig nem adódott különösebb alkalom mikor változtathattam volna a "titulusán", akárhányszor belassult a Grill, akadt más ismerős akivel beszélgettem. Szóval most megkaptam az első tökéletes pillanatomat, miért ne használtam volna ki? Könnyű volt elkezdeni a bájcsevejt, abbahagyni annál inkább nehezemre esik. Eleve hazamenni sincs kedvem, úgyis tök üres lesz az egész lakás. Márpedig még csak egy hete néztünk horrort, simán halálra rémülök a szél süvítésétől is. Valamiért kihagynám. Szegény Mattől bocsánatot is kértem párszor, amiért (esetlegesen) zavarom. Hogy ennek ellenére együtt indulunk haza záráskor... vehetem pozitív visszajelzésnek?
Lassan a belvárosból is kiérünk, mikor a szemem sarkából meglátom a semmit. De úgy konkrétan. Többször is hátrapillantok, de nincs mögöttünk egy árva lélek se, így ezt is a horror ijesztő utóhatásának tudom be. Ha végiggondolom rólam van szó, tehát logikus lenne.
Mint ahogy az is, hogy nem lehet ennyiszer igazam.
Sikoltani sincs időm, már ott áll Matt háta mögött az előbbi árny. Egyből a mérgezett kávé jut eszembe, hogy múlthéten milyen szépen törtem darabokra a bögrémet. Persze, ez most más, egy vámpír közelített meg minket. Előbb törné ki valamelyikünk nyakát, minthogy távolról intézkedjen. A keze már mozdul is, de úgy néz ki nem tudjuk meg, mit tett volna. Alig egy pillanaton múlik, mégis sikerül elsuttognom egy igét, távolabb repítve vele a vérszívónkat.
- Egészen véletlenül nincs nálad valami? Bármi - pillantok vissza Mattre. Ha akarnám se tudnám leplezni a kétségbeesésemet, jelenleg annak is örülök, ha nem robbanok fel. Mielőtt a támadónk felkelne még ráküldök egy apró bénítót, de biztos vagyok benne, hogy hamar el fog múlni a hatás. Jobb híján a sikátor felé intek, és ha a szöszi követ, futásnak is eredek. Lehet hogy kihaltak az utcák, de eszemben sincs kockáztatni. Arról nem is beszélve, hogy épp útba esik.
Ha nem százszor, akkor ezerszer se pillantok hátra, de eddig épségben eljutunk. Meg sem állok amíg nem érünk a két épület közé, akkor viszont azonnal Matt felé fordulok. Visszagondolva nem is láttam pontosan, mi történt, szóval mindenek előtt muszáj megejtenem egy kérdést. Magyarázkodni még ráérek.
- Jól vagy?

words: 399 | notes: bocsi, most nem jött össze jobb :\

Vissza az elejére Go down
Katherine Pierce

Katherine Pierce
Take care, cuz' I'm a(n)...
Human
» lakhely : ☣ mystic falls, nothing (bad) ever happens here
» foglalkozás : ☣ psychotic bitch
» avatar : ☣ nina dobrev

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor EmptyHétf. Aug. 26, 2013 12:26 am

Játék lezárva!

Vissza az elejére Go down
Vendég

Anonymous
Take care, cuz' I'm a(n)...
Vendég

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor EmptySzer. Ápr. 24, 2013 3:17 pm



Lydia & Julian

Mégis hogy fogadhatnám el, hogy a fiam egy szörnyeteggé vált? Hogyan mehetne minden eztán ugyanúgy? Kérlek, ne próbálj meg okítani, mert bármi is lettél, a bölcsebb még én vagyok! Apám szavai kegyetlenül visszhangzanak a fejemben és egyre csak azon morfondírozom, hogy miért pont én. Annyian vagyunk még a családban, akikre rászállhatott volna ez a borzadály, mégis én kaptam a nyakamba a problémát és a kirekesztettséget. Sosem látom többé az apámat, addig legalábbis nem, míg ki nem találom, hogy miként lehetnék újra ember.... újra normális. Már amennyiben ez lehetséges. Nem látok rá sok esélyt.
Sokáig csak a városban barangoltam és így töltöttem el a délután nagy részét is. Egy ideje nincs munkám, pénzem viszont szerencsére maradt még, ugyanis rengeteg pénzt hoztam el otthonról, aminek talán apám nem örül majd. Miből kellene most életben maradnom, ha nem abból a vagyonból, amit magamhoz ragadtam? Muszáj volt lopnom otthonról, amire nem vagyok büszke, de ígéretet tettem magamnak, hogy visszafizetem, amint tudom. Vissza fogom, érzem, hogy innen már minden csak jobb lesz.

Besétálok egy sikátorba, azzal a tervvel a fejemben, hogy majd így hamarabb eljutok abba a lakásba, amit pár napja vettem ki. A lakbér elég olcsó, nem nagyon kell törnöm magam ahhoz, hogy ki tudjam fizetni és mellette még kajára is futja. Igen, van már egy halvány sejtésem róla, hogy lassan állás után kell néznem, különben az utcára kerülök, de egyenlőre nem tudom, merre induljak.
Hátam mögül halk léptek zaja üti meg fülemet. Szinte belemarnak a körülöttem uralkodó csendbe és én akaratlanul is összerezzenek. Nem először fordult már elő, mióta Mystic Falls-ban vagyok, hogy alaposan helyben hagytak a vámpírok - pontosabban egy bizonyos vámpír, aki nem igazán szívlel, mióta Olivia közelében tartózkodom. Nem értem.
És ami Oliviát illeti, nem fér a fejembe, hogy miért ilyen ellenséges és távolságtartó, miközben pontosan tudja ő is, mennyire odáig van értem. Épp annyira, mint én őérte és ez nyomasztja. Nyomasztja, hogy egy farkas felé kezd el mélyebb érzelmeket táplálni. Vadász... na és? Nem volt még példa talán erre a történelem során? A szerelem aztán figyelmen kívül hagyja, hogy kiket és miket bolondít egymásba. Livs bolond, amiért foglalkozik mások véleményével.
Jeges ujjak ragadják meg tarkómat és engem kiráz tetőtől talpig a hideg. Elkapom a karját, hogy védekezzek, de ő túl gyors... és most látom csak, hogy nem egyedül van. A másik gyorsan kapcsol és elkapja szabad karomat, majd a hátam mögé csavarja. Fájdalom nyilall a vállamba, térdre esek és összeszorított fogakkal tűröm, amit csinál. Mit tehetnék? Az imént még tarkómat fogdosó idegen most gyomorszájon vág és én fuldokolva köhögök. Alig kapok levegőt... kik ezek már megint? Van egy olyan sejtésem, hogy megint félholtra fognak verni. Ennyire nem csipáznának Virginia államban? Vagy csak unszimpatikusnak találnak? Fogalmam sincs, mi a magyarázat, de kezdem ezt unni... Kezd tele lenni a hócipőm Mystic Falls egész lakosságával.
Vissza az elejére Go down
Klaus_Mikaelson

Klaus_Mikaelson
Take care, cuz' I'm a(n)...
Hybrid
» lakhely : ℂ NO
» foglalkozás : ℂ New Orleans king
» avatar : ℂ JoMo

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor EmptyCsüt. Márc. 21, 2013 8:12 pm

We're gonna have so much fun together, sweetheart


Az igézés közben tekintetem az övébe fúrva, mégis figyelek minden rezdülésére. És amit tapasztalatok – illetve esetünkben amit nem tapasztalok – nagyon nem tetszik. Egyáltalán nem reagál tekintete a szavaimra. Nem ködösül el, nem válik aranyos kezes báránnyá. De ha nem lennék benne teljesen biztos, hogy nem sikerült az igézésem rajta, nos… a következő mondatával teljesen alátámasztja. Vajon verbénát iszik? Vagy valamilyen ékszerben hordja magával? Hmmm…. és ez vajon azt jelenti, hogy van tudomása a fajtámról? Nem mellékes kérdések. Ha az első eset áll fent, sajnos éhen maradok ma. Nagyon nem kívánok ma verbénás vérből lakmározni. Bár ez nem azt jelenti, hogy jól jár, mert éhesen mindig morcosabb vagyok, és ki tudja, mi telik még ki tőlem ma.
- Szép karkötő – bökök hanyagul a karjára, majd hátrálok egy-két lépést, és egyik vállammal a mellettünk levő falnak dőlök. Ha jól sejtem, az említett kiegészítő lesz az, ami a vasfüvet rejti, persze tévedhetek is. Talán a reakciójából kiderül. Vagy csak simán leszedem róla, és újrapróbálkozom.
- Érdekes darab, de tudod, cseppet sem illik a szemeidhez, kedvesem. Én a helyedben lecserélném valami trendibbre – jegyzem meg ravaszkás mosollyal. Gondol, amit akar, igazából nem érdekel. Ha udvariatlannak találna – ami azért általában nem szeretek lenni – hát talán ez lesz számára a legkevésbé visszataszító tulajdonságom az este végére. Ha megéri.
- Szóval fura vagyok? – térek vissza a korábbi szavaira. – Meglehet. Mindenesetre nem akartalak megijeszteni, csak szokatlan jelenség ilyen elbűvölő fiatal hölgyekkel találkozni ilyen veszélyesnek tűnő, eldugott sikátorokban. – Lépkedek lassan ismét közelebb. És ezzel legalább teljesen igazat mondtam. Aranyos az ártatlansága, ahogy folytatja a beszédet, és beszámol nekem arról, hogy eltévedt, mert még új a városban.
- Ha gondolod, hazavihetlek. A kocsim itt van a közelben. Én helyi vagyok, bízhatsz bennem, ismerem a várost. – Billentem oldalra a fejem kicsit, és a tekintetét figyelem, vajon mennyit árul el a valódi érzéseiről. Korábban azt mondta, nem ijedős fajta. Van annyira bevállalós, hogy egy idegennel hazavitesse magát? Nem hinném.
- Követlek? Ugyan! Biztosíthatlak, nem vagyok perverz, sem sorozatgyilkos. Csak itt időztem a Grillben, aztán hangokat hallottam az utcából, ellenőrizni akartam, hogy minden rendben van-e – biztatásul még el is mosolyodom a végére, de tekintetem újra a nyakára siklik. Erei csábítóan lüktetnek. A végén még a verbénát sem bánnám, ha kóstolót kapnék a véréből. Tényleg eléggé ki lehetek éhezve, hogy ilyen gondolataim támadnak. Mikor is táplálkoztam utoljára?



•• Words: 382 •• Music: Hell Broke Luce •• Note: Sajnálom, hogy ennyire megvárattalak, és nem is lett valami jó, de hátha a következő jobb lesz (: ••
Vissza az elejére Go down
Vendég

Anonymous
Take care, cuz' I'm a(n)...
Vendég

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Klaus&Lucy ~ GAME ON   Sikátor EmptyKedd Feb. 26, 2013 4:52 pm


Klaus & Lucy
Az élet néha túlságosan is igazságtalan. Persze ez köztudott és bizonyosan nagyon is igaz. A sötét oldala a dolognak, hogy velem túlságosan is az. Nem mondhatnám, hogy nagyon régóta élek ezen a földön és már az élet minden kis rejtett zugát megtapasztaltam, mégis ha hátratekintek.... Elfáradtam. Idén lesz 18 éve, hogy keresem a helyemet és még mindig nem találtam meg. Régebben, amíg lekötött a tanulás és az, hogy biztos állásom legyen túlságosan is lefoglalt és azt hittem ebből áll az élet. Hogy nekem is van végre egy életcélom. Mióta visszaköltöztem a szüleim halála miatt ebbe a városba teljesen elvesztettem önmagamat és úgy érzem nincs elég időm megtalálni, túl rövid az élet. A férfi viszonozza köszöntésemet. Egyre csak közelít felém. Sosem bírtam elviselni az emberek túlzott közelségét. De most valahogy nem éreztem, hogy eluralkodna rajtam az elnyomottság vagy zavartság érzése. Talán nem is ember.
Mutattam rá magamban. Persze ez a feltételezés tiszta őrültség. Az elmúlt pár évben egyre felerősödött és eluralkodott rajtam az az egyfajta szorongás amit az emberek közelében élek meg. Nem tudom, hogy létezhet e egyáltalán olyan, hogy valaki ennyire irtózik a saját fajtársaitól. Nem mondom, hogy nem voltak barátaim vagy nem merek egy légtérben maradni velük hosszabb ideig. Nem gyűlölöm őket, csak úgy érzem megfulladok a közelükben. Amióta visszaköltöztem Mystic Falls-ba többször is tapasztaltam, hogy néhány embernél nem érzek semmit. Most sem éreztem semmit, mégis túl közel jött. Hátrébb léptem egy lépést. Úgy gondoltam tartsuk meg az illemet. "Klaus" mondja. Érdekes neve van. Elég régiesen hangzik. Mindig is sajnáltam, hogy ilyen gyámoltalan szinte már nyuszi nevet kaptam. Úgy érzem nem ír le igazán engemet az a szó. Persze, elég gyámoltalan és elég beszari vagyok, hogy megkapjam ezt a nevet, mégis úgy gondolom nem jellemez eléggé. Most, hogy így közelebbről is megnézhetem magamnak a férfit, sokkal magasabb, mint én. Sosem voltam valami létra. Egészen jóképű, mégis van benne valami ijesztő, főleg ahogyan rám nézett. Mintha én lennék a következő kis játékszere. Undorító. Persze nem tudtam mosoly nélkül hagyni. Testsúlyomat áthelyeztem idegességemben a másik lábamra és előre raktam a hajamat, kerülve játékos tekintetét. Vajon mi a fenét akar tőlem? tűnődtem. Ha valami pszichopata akkor már rég megölt volna, nemde? Valahogy nem tűnt ijesztőnek már, miután bemutatkozott. Igazából nem is féltem tőle. Csak egy dolog van ezen a világon, amitől félek és az nem az ő fajtája. Mikor megszólal elég gúnyosan teszi mégis ]udvariasan. Hogy mit keresek itt? Én magam sem tudom.
- Igazából...-válaszolnék, de folytatja. Az állam alá nyúl és megemeli az arcomat, hogy még jobban belevésse tekintetét az enyémbe. Tiltakozhatnék, de nem teszem. Hagy lássam mi sül ki ebből. A legutolsó alkalom, hogy egy pasi ilyen közel került hozzám... Nem is emlékszem, hogy volt e egyáltalán ilyen. Úgy döntöttem kiélvezem a pillanatot, mielőtt otthagyom a francba. Megint megszólal. Nagyon furákat mond. ((megjegyez:.*van rajtam vasfű karkötő, amit még Benjamintól kaptam egy játék során*)) Nem tudom mire vélni. Úgy döntöttem ráhagyom. Kezemet az államat tartó karjára rakom..

- Nemrég költöztem ide. Tudod kissé furán viselkedsz. Miből gondolod, hogy sikítva elmenekülök? Nem az a fajta vagyok, aki csak úgy beijed. - mondom. Persze ettől még nem igaz, amit mondok. - Hiszen itt vagyok, nem?... -vártam egy kicsit, valami értetlenség villant át a szemében. - Rendben. Eltévedtem. - ismertem be és félrenéztem. - Régen itt laktam, de annak már egy ideje és fogalmam sincs hol is vagyok. - mondom lesütött szemekkel. Próbáltam kimagyarázni magamat, mint akit rajtakaptam valamin. Éreztem, hogy ég az arcom. Nemsokára megjelenik a városi újságban az első cikkem, a közlekedési rovatot kaptam. Mit fog gondolni, ha meglátja, hogy egy ilyen balfék szerkeszti a tájékozódással kapcsolatos cikkeket? Aki még a saját házáig sem talál el. Ez az első alkalom, hogy ennyire elbénázok valamit és ezt valaki észre is veszi. Az államat tartó karján díszelgő kezemmel kissé félretoltam az övét, jelezve, hogy kezd kényelmetlenné válni ez a póz. - Mindegy. Elvégre valahogy majdcsak hazatalálok. - villantottam egy ezerwattos beismerő mosolyt és megvontam a vállam. Sóhajtottam egyet. Végül is kis halvány fogalmam volt róla hol is vagyok. Próbáltam minél közömbösebb hangnemet megütni. - És te hogy kerülsz ide? - néztem fel rá ártatlan és kíváncsi tekintetemmel. Igazából tényleg izgatott mit keres itt. - Talán követsz engem? - néztem incselkedően és beleharaptam a számba. Persze sosem voltam az az egy helyben maradós típus. Ha ideges voltam mindig egy helyben forgolódom. - Nem emlékszem, hogy láttalak már errefelé. - suttogom ezt inkább már magamnak a sötétségbe.


"De nem hallja azt más, csak a nyomasztó sötét."


Szavak száma: 880
Zene:
Vissza az elejére Go down
Klaus_Mikaelson

Klaus_Mikaelson
Take care, cuz' I'm a(n)...
Hybrid
» lakhely : ℂ NO
» foglalkozás : ℂ New Orleans king
» avatar : ℂ JoMo

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor EmptyKedd Feb. 26, 2013 12:35 am

We're gonna have so much fun together, sweetheart


Az elmúlt időszak hosszú-hosszú életem egyik legeseménydúsabb, legmeghatározóbb pár hónapja volt. Néha úgy érzem, még nem is teljesen ocsúdtam fel mindabból, ami mostanában történt, hiszen… Egy egész évezreden keresztül egyetlen cél vezérelt: megtalálni a hasonmást, megtörni az átkomat, és létrehozni egy új és tökéletes fajt, melyben csodás módon ötvöződik a vámpírok és vérfarkasok minden képessége. Nem hiszem, hogy ezt a véget alig érő periódust bárki is igazán meg tudná érteni, át tudná érezni. Talán csak a testvéreim… de ők sem igazán. Hisz ha valóban értenék, sosem kellett volna egyiket sem tőrrel a szívükben koporsóba zárnom. De ez most mellékes. Annyi időt töltöttem az átkom köré keletkező legendák szövögetésével, a Petrova vérvonal tanulmányozásával, majd Katerinának hála a holdkő keresésével… hogy amikor mindez véget ért, mintha csak álmodtam volna. Néha még ma sem tűnik elég valósnak. Aztán a hibridek létrehozása és életben tartása okozott némi fejtörést. És végül… mielőtt igazán kiélvezhettem volna, hogy nem én leszek a fajom egyetlen képviselője, az események túlságosan felgyorsultak, őrült iramot vettek, minden annyira összekuszálódott, és a végeredmény? Elena rövid időn belül vámpírrá változott, és nem más keze volt a dologban, mint az én elbűvölő kis húgom, aki ráadásul a tartalékaimat is elpusztította. Ezer év álmodozása, fáradozása veszett oda. A kósza hírek és elszórt információk a gyógyír létezéséről azonban nem adnak elég reményt, talán csak a pislákoló szikráját annak, hogy az események még visszafordíthatóak. Ezer év… minden lélegzetvételem ehhez hozott közelebb… és csupán pár hónap kellett, hogy mindez darabokra hulljon. Olykor kicsit elveszettnek érzem magam… bár ez nem azt jelenti, hogy nem lennének egyéb terveim, hogy nem körvonalazódik a B tervem. És hát mindennek van napos oldala is. Az átoktól megszabadultam, és ugyanúgy Mikaeltól is… örökre. Már én vagyok a létező legerősebb, leghatalmasabb, legrettegettebb lény ezen a földön, és ezt senki nem veheti el tőlem. Az ólom súllyal rám telepedő, torkomat fojtogató magány ellen pedig a legjobb orvosság, amikor kihasználom a képességeimet, melyek nagyobbá tesznek bárki másnál. Mit számít, hogy még a számomra legkedvesebb lény is jelenleg épp gyűlöl… ? Hisz nem ezt tette ezer éven át is? Gyűlölt, szeretett, ismét gyűlölt. Előbb-utóbb úgyis változni fog a helyzet. De most nekem is alaposan megvan az okom a haragra, így bármily fájó is olykor belenéznem a jelenleg közöttünk tátongó szakadékba, nem fogok engedni Rebekahnak. A többi testvérem is a maga útját járja. És az első nő, aki hosszú idő után ki tudta váltani az érdeklődésemet és vonzalmamat, azok közé tartozik, akik mindennél jobban vágynak a halálomra. Egyszerűbb lenne csak kikapcsolni, nem érezni, csak gondolkodni és cselekedni. De hogy őszinte legyek, néha már magam sem tudom, épp mikor engedem el, vagy fogadom vissza az emberségemet. Mintha a kettő közötti különbséget jelentő határvonal egyre csak vékonyodna, az érzések lassan mind kihalnak belőlem, egyesektől azonban egyszerűen képtelen vagyok megszabadulni. Főleg most, hogy vérfarkas is lettem, a hosszú idő alatt felépített hűvös udvariasságból, megfontoltságból álló maszkom egyszeriben teljesen eltorzult, és átvettem a farkasok hevességét. Az érzelmeim olykor kezelhetetlenül intenzívek. Talán erre is fel kellett volna készülnöm a hosszú tervezgetés alatt, de sosem gondoltam volna, hogy ilyen hatással lehet rám a beteljesülés. Egy dolog azonban nem változott: a vérszomj. A vérszomj, amit már nagyon régen megtanultam kezelni, persze más kérdés, hogy akarom-e irányítani, vagy inkább nemes egyszerűséggel az ösztöneimre hallgatok, és hagyom, hogy elcsábítson egy-egy illat.
Hmm… ha már az illatoknál tartunk… Valami nagyon kellemes, friss szellő csapja meg az arcom, sóhajtva hunyom le egy pillanatra a szemeimet, melyek alatt dagadni kezdenek az erek. A „hívást” követve pillanatok alatt egy sikátorba suhanok, ahol meg is látom a riadt tekintetű lányt. Ah, túl egyszerű lenne csak úgy elkapni, minden csepp vérét elfogyasztani, és magam után hagyni élettelen testét ebben az eldugott utcában. Ráadásul ez még mindig a kicsi, drága Mystic Falls, ahol közel olyan jól és kötetlenül sem lehet mókázni, mint a nagyobb városokban. Pislogok párat, és közben erőt véve magamon elnyomom a tomboló vérszomjamat. Szemeim vészjósló sárgasága eltűnik, arcom újra emberivé válik, ajkaim pedig elbűvölő mosolyra görbülnek.
- Örvendek, Lucy – lépegetek egyre közelebb és közelebb. – Klaus vagyok – szánok egy kis figyelmet az illemre is, majd megállok közvetlenül a lány előtt. Tekintetemben játékosság és ravaszság csillan.
- Mondd csak, kedvesem, mindig ilyen elhagyott sikátorokban ismerkedsz? – hangomból is érződik, hogy leginkább tréfának szánom a kérdést, és igazából egész jól szórakozom. – Mert ez elég szokatlan, érdekes és valljuk be, veszélyes szokásnak tűnik. Nemde? – mutató ujjam hegyével az álla alá bökök, szinte alig érek hozzá, de ez elég ahhoz, hogy a fejét kicsit megemeljem, és tekintetemet az övébe fúrjam egy kis igézéshez.
- Bármit mondok vagy teszek, nem futsz el, nem sikítasz, nem hívsz segítséget. Úgy viselkedsz, mintha teljesen természetes volna. – Adok ki a parancsot az elméjébe hatolva. Persze gondolkodnia szabad, és ez a helyzet nyilván már alapból nem normális, de ettől lesz igazán érdekes ez a kis játék: a rettegésétől, mely minden pillanattal láthatóan fokozódni fog benne, mégsem tehet semmit ellenem.
- És most meséld el, mit csinálsz itt, Mystic Fallsban? – Az esély megvan rá, hogy helyi, de következtetve abból, hogy láthatóan eltévedt, és milyen elveszettnek tűnik, nem erre tippelnék.


•• Words: 834 •• Music: Hell Broke Luce •• Note: Azt hiszem erre mondják, hogy rosszkor rossz helyen. Sok szerencsét a túléléshez ;P ••
Vissza az elejére Go down
Vendég

Anonymous
Take care, cuz' I'm a(n)...
Vendég

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Klaus&Lucy ~ GAME ON   Sikátor EmptyPént. Feb. 22, 2013 3:07 pm

Klaus&Lucy

"...Az élet csupa móka és kacagás. Mondják egyes emberek. Én személy szerint sosem hittem ebben. Bár sokszor kívántam bár én is így gondolkodnék. Legalább ennyiszer feltettem már magamnak a következő kérdéseket. "Miért vagyunk itt?, Miről szól az élet? és Mi értelme a létezés egészének?". Valahogy úgy érzem ezekre válaszokat sosem fogom életem során megkapni. Túl kevés az idő ami erre fennáll. Ez az egy amiben biztos voltam. Életem céljának és mozgatójának viszont ezekre a kérdésekre a válaszok megtalálását tartottam. Sokan mondták, hogy az élet értelmét nem keresni kell, hanem nekünk kell értelmet adni az életnek. Most kinevetsz vagy túlzottan magányosnak gondolsz. Megértem én. Az életem egy katasztrófa. Másoknak ilyenkor könnyebb volt meghalni, mint küzdeni az életben maradásért. Ők feladták. Én nem fogom. Én élni akarok..." - emeltem fel a golyóstollat miután gépiesen leírtam a sorokat kis füzetemben. Némelyik betű kissé érdekesre sikeredett a busz zötykölődése miatt. Ha valami eszembe jutott önkénytelenül is azonnal lejegyeztem a naplómba. Ilyenfajta precíz ember vagyok én. Mindig a tökéletesre törekszem és küzdök azért amit akarok. Újra a papírra nyomtam a tollat és már folytattam is. Újságíró vagyok az írásban találom meg azt helyet ahova elmenekülhetek. Csak pár hónapja költöztem vissza a városba. Először a nagymamámmal laktam, de ő pár hete meghalt. Mindig is tudtam, hogy egyszer magamra maradok véglegesen. Emberektől való félelmem miatt a barátaimat messziről kerülöm. A szerelem is nagy ívben elkerül, míg az eddig egyetlen társasági forrás, a rokonaim.... mára már nem élnek. Egyedül maradtam, teljesen egyedül. Ilyesfajta gondolatok gyötörtek, amíg a papírra írtam.
- Elnézést! - kért bocsánatot egy idős hölgy, aki a hirtelen kanyar miatt nekem ütődött. A mellettem levő üres hely felé intettem a fejemmel, de a nézéséből kiolvastam, hogy valamiért nem szeretne leülni. Jobb is így. Egyszerűen utálok tömegközlekedéssel utazni. Emberekkel, pontosabban embertömegekkel kell egy kis helyre zsúfolódnom. Mi ez ha nem kínzás egy emberfóbiásnak? Néha egy két megállóval hamarabb le kell szállnom, hogy ne ájuljak el. Amióta a nagymama nincs, nem telik taxira vagy mindennapos furikázásra az én személyes kis Hyundaiommal. Sajnáltam is a dolgot, de el kellett viselnem. Majd ha előléptetnek megengedhetem magamnak. Legalábbis ezzel vigasztalgattam kis lelkemet. A piros gomb felvillanásakor kiadott pittyegő hangra eszméltem fel, hogy ideje leszállnom. A busz kezd zsúfolttá válni. Az a pár sarkot gyalog is megtudom tenni. Naplófüzetemet beledugtam a táskámba és már a kapaszkodónál is voltam. Én is megnyomtam a piros gombot a biztonság kedvéért. Mindig is biztosra akartam menni mindennel kapcsolatban. Nem az a fajta vagyok aki várja, hogy belerepüljön a szájába a sült galamb. A kis saját mottóm így szólt: Egy úriember mindent túlélhet. - Ezt belülről gondoltam. A gondolataim csak magamnak vannak. Amit mások kívülről látnak az nem én vagyok. Egy aranyos, kis kedves, félénk szőke hajú lányt, akit bármikor bárki a földbe tiporhat úgy, hogy azt az a kis lány hagyja is. Az emberek ettől fogva olyan naivak. Ha létezik olyan, hogy valaki a saját fajtáját utálja, akkor az én vagyok. Rosszul vagyok az emberektől, pedig én magam is az vagyok. Mindig is ilyesfajta naturalista nézeteim voltak. A busz csikorogva megállt, én pedig leszálltam róla kilépve az éjszaka sötétjébe. Arcomra rémület ült. Nem volt ismerős a hely, ahol a busz letett. Sőt egyáltalán nem volt ismerős semmi. Mystic Falls nagy részére emlékeztem még gyermekkoromból, mielőtt Los Angelesbe költöztünk volna. Talán rossz buszra szálltam? A helyzet ijesztő volt. Körbefordultam hátha ha más perspektívából szemlélem a dolgokat akkor beugrik hol is vagyok. Mivel ez sem segített úgy döntöttem elindulok és majd csak kilyukadok valahol. Az utca tele volt elhagyatott kisboltokkal és betört ablakokkal. Ebből arra tudtam következtetni, hogy valószínűleg a nemrég kialakul szórakozónegyed elhagyatott részénél lehetek. Több mint negyed órás séta után már hallottam az ideszűrődő zajok sokaságát a város szívéből. Megörültem. Mégsem tévedtem el annyira mint gondoltam. Persze a rossz hír az volt, hogy a busz a város másik felébe hozott és nem haza. Legalább egy másfél óra lesz mire hazasétálok. Nem baj. Úgyis szükségem van egy kis friss levegőre. Zsebre dugtam a kezemet. Nyár van és az időjárás néhol még mindig kissé fagyos. Fekete kapucnis pulóvert viseltem egy sötétebb farmernadrággal. Pont elég vastag, hogy ne fagyjak meg és pont elég rétegtelen, hogy egy hideg szél fel ne borzolja a hátamon a bőrt. Szőke hajamat többnyire kontyban hordom. A munkám megköveteli az elegáns megjelenést, így ha kirendelnek valahova az irodából akkor csak átkapom az elegáns ruhámat és már ott is vagyok. Nem kell a frizurámmal vacakolnom. Viszont reggelente egy egész művészet még elkészítem. Most viszont úgy döntöttem leeresztem, ezzel is védve magamat a hirtelen támadt nyári széltől. Az idő már tizenegy fele járt mikor elértem a város szórakozónegyedét, tele sikátorokkal az utca mentén. A zajok megfélemlítettek. Mindig is attól féltem, hogy egy pszichopata barom megtámad és megöl. Mindig is az áldozat látja bennem mindenki. Pedig belülről. Belülről senki sem ismer. Elhaladva az egyik sikátor előtt megakad a szemem egy férfin. A szeme már a szűk kis helység sötétségéből is kivilágított. Valamiért odavonzotta a tekintetemet. Még soha nem történt velem ilyenfajta dolog. Átgondolva a dolgot,

talán rám talál a sors és tényleg még ma egy pszichopata áldozata leszek. Megmosolyogtam az ötletemet és úgy döntöttem kínos ez a kukkolás, hát tovább állok. Lekanyarodtam az első kivezető úton és egy nagyobb sikátorba érve jöttem rá, hogy ez egy zsákutca. Mindig is béna voltam a navigálásban. Pár percig a téglafalat bámultam magam előtt a sötétben. Mintha átbírnám törni, aztán megfordultam. A lélegzetem kimaradt, a szívem is megállt egy másodpercre. Az előbbi alak előttem állt. A szeme már nem volt olyan csillogó, mint előbb, mégis ijesztően embertelen színe volt. Nem mertem megszólalni, de ha egy ujjal is hozzám nyúl biztosra veheti, hogy úgy tökön rúgom, hogy nem éli meg a holnapot. Sorra számba vettem minden eshetőséget arra, hogyan is fogom elintézni. De úgy döntöttem elsőre kedves leszek, hátha csak a város fogyatékosa játszott egy kicsit a sötétben.
- Szia. Lucy vagyok. Lucy Smith. Kit tisztelhetek meg? - vontam kérdőn fel a szemöldökömet. Általában mindenkit bájos mosollyal köszöntök, most is beleadtam apait anyait, hogy kedvesnek hasson az a mosoly és ne tükrözze mennyire félek....


1024 szó
Sikátor Tumblr_mgoqlp3wht1s1i5t6o1_250
Sikátor Tumblr_mho1igRNfs1qf2zyko5_250
Vissza az elejére Go down
Katherine Pierce

Katherine Pierce
Take care, cuz' I'm a(n)...
Human
» lakhely : ☣ mystic falls, nothing (bad) ever happens here
» foglalkozás : ☣ psychotic bitch
» avatar : ☣ nina dobrev

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Sikátor   Sikátor EmptySzer. Feb. 20, 2013 10:34 pm

***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Take care, cuz' I'm a(n)...

Sikátor Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sikátor   Sikátor Empty

Vissza az elejére Go down
 

Sikátor

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Sikátor

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Love Bites R.P.G. :: Mystic Falls :: Város szívében-